www.mamboteam.com
 
Start arrow Aktualności
23.04.2014.
 
 
MENU GŁÓWNE
Licznik odwiedzin

Odwiedza nas 2 gości
Aktualności PZZ "Kadra"
Spotkanie Sztabu Protestacyjno - Strajkowego Drukuj Email
Z życia sekcji
22.04.2014.
DSCF6204.jpg
W dniu dzisiejszym odbyło się w Katowicach spotkanie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele górniczych związków zawodowych, w tym z ramienia PZZ „KADRA": Przewodniczący Dariusz Trzcionka, Wiceprzewodniczący Bogusław Studencki, Krzysztof Stefanek, i Marek Gacka oraz kol. Adam Honisz. Spotkanie Sztabu poświęcone było trudnej sytuacji w branży górniczej i ostatnim decyzjom Zarządu Kompani Węglowej S.A. dotyczących wprowadzenia tzw. „postojowego" w Spółce.

Związki zawodowe sprzeciwiają się przyjętym rozwiązaniom oraz ze względu na podjęte decyzje ustaliły, że zorganizują manifestację w dniu 29 kwietnia 2014r., która rozpocznie się pod siedzibą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie protestujący przekażą Petycję z postulatami. Protest będzie też kontynuowany przed siedzibami Kompanii Węglowej  i KHW S.A. Ze względu na dotychczasową opieszałość ze strony właściciela planowana jest też manifestacja przed siedzibą Ministerstwa Gospodarki w Warszawie.

Apelujemy do naszych członków o zainteresowanie Protestami
 i zachęcamy Was do czynnego udziału!

 
NOWE ZARZĄDZANIE W GÓRNICTWIE  tylko co dalej ? Drukuj Email
Informacje bieżące
17.04.2014.
DSCF6226.jpg


Przewodniczący Dariusz Trzcionka wraz z liderami NSZZ „Solidarność" i OPZZ spotkał się dzisiaj ponownie z Piotrem Litwą - Wojewodą Śląskim po spotkaniu w Kompanii Węglowej SA. Na spotkaniu z Wojewodą strona związkowa przedstawiła przebieg dzisiejszych rozmów z Zarządem. Wojewoda poinformował przedstawicieli związków, że w dniu wczorajszym przesłał list strony związkowej do Premiera Donalda Tuska. Wojewoda spotkał się również w dniu dzisiejszym z Premierem w Jaworznie oraz przekazał mu informacje o napiętej sytuacji w górnictwie oraz o Liście Górniczych Central Związkowych.  Wojewoda zwrócił się do Liderów związkowych o przygotowanie tematyki spotkania, tak aby mógł przedstawić ją  przedstawicielom rządu i premierowi.

Wojewoda jest zaniepokojony i będzie się starał o przygotowanie spotkania z przedstawicielami rządu. PZZ "KADRA" informuje, że odbędą się masówki w dniu 23 kwietnia, natomiast w dniu 22 kwietnia zbierze się Sztab.

Przewodniczący PZZ "KADRA" przypomina, że zbliża się czas wygaśnięcia kluczowych dla górnictwa dokumentów: Strategii działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce w latach 2007-2015 oraz Ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015. Potrzeba pilnej dyskusji i nowych propozycji ze strony właściciela.


Nasz związek od kilku miesięcy informuje o złym stanie zarządzania w KW S.A. Spotkanie u Wojewody odbyło się po burzliwej wcześniejszej dyskusji w siedzibie Kompani. Bogusław Studencki Wiceprzewodniczący PZZ „KADRA" opisuje, że w czasie  dzisiejszego spotkania z Zarządem Kompanii Węglowej stronę związkową poinformowano o podjęciu decyzji przez KW S.A. o wstrzymaniu wydobycia, tzw. przestój ekonomiczny, w okresie od 28.04 do 5.05 (4 dni robocze) w niektórych kopalniach spółki. Zarząd poinformował, że w 9 kopalniach nie będzie prowadzony proces produkcyjny, a w 6 będzie prowadzone wydobycie węgla, na który jest zbyt. Przestój ekonomiczny ma dotyczyć pracowników centrali Kompanii Węglowej w Katowicach w dniach od 22.04 do 5.05 (8 dni). Ponadto zaproponowano przestój, który dotyczyć ma zatrudnionych w pięciu zakładach specjalistycznych spółki.

 
Centrale wzywają Premiera Donalda Tuska do rozmów Drukuj Email
Informacje bieżące
16.04.2014.
DSCF6165.jpg


Górnicze centrale związkowe należące do FZZ, OPZZ i NSZZ „Solidarność" spotkały się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim z Piotrem Litwą - Wojewodą Śląskim w celu omówienia palących problemów związanych z trudną sytuacją w polskim górnictwie węgla kamiennego. Forum na spotkaniu reprezentował Przewodniczący PZZ „KADRA" Dariusz Trzcionka. Obecni byli również inni przedstawiciele związków zawodowych - NSZZ Solidarność i ZZG. Wojewoda Śląski zgodził się pomóc w przygotowaniu spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, na którym będzie możliwe omówienie tragicznej sytuacji panującej w branży górniczej. Związkowcy na spotkaniu z Wojewodą wskazywali na problemy panujące w Kompanii Węglowej i pozostałych spółkach węglowych, opisując rosnące trudności związane ze sprzedażą i wydobyciem węgla.

Pismo do Premiera - do pobrania .

Czytaj
 
Złodzieje - skandowali absolwenci przed siedzibą Zarządu JSW S.A. Drukuj Email
Informacje bieżące
16.04.2014.
jsw1.jpg
Protest przed siedzibą Zarządu JSW
Absolwenci klas górniczych pikietowali przed siedzibą Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. skandując hasła „złodzieje" i domagając się dotrzymania zobowiązań. Jak mówią młodzi absolwenci - Zarząd Spółki zobowiązał się dać im zatrudnienie i z tego wycofał się. Spółka obiecywała najlepszym absolwentom prace, tymczasem niedawno zmieniła swoje obietnice, oferując pracę w nowo założonej spółce i na innych zasadach. Protest młodych absolwentów miał wyrazić ich niezadowolenie w związku z ostatnimi działaniami Zarządu JSW SA. Zarząd JSW S.A podpisał umowę ze szkołami, w których działają klasy górnicze w Jastrzębiu, Pawłowicach, Ornontowicach i Wodzisławiu. Wiceprezes JSW S.A. Artur Wojtków skomentował wydarzenia: „Ja bym chciał aby Młodzi znaleźli pracę a najlepiej w JSW". Tymczasem z oficjalnego stanowiska wyrażonego przez rzeczniczkę prasową Spółki wynika, że problem z zatrudnianiem absolwentów wynika z tego, że JSW ma problemy ekonomiczne oraz z powodu braku możliwości porozumienia ze związkami zawodowymi w zakresie zmiany systemu płac.
Czytaj
 
RAMOWY PLAN DZIAŁAŃ NA RZECZ ZATRUDNIENIA MŁODYCH Drukuj Email
Informacje bieżące
15.04.2014.
  image.jpg
W dniach 9 - 10 kwietnia 2014 roku w Toruniu odbyła się debata partnerów społecznych w sprawie „Ramowego planu działań na rzecz zatrudniania młodych", w której z ramienia Forum Związków Zawodowych udział wzięli: Przewodnicząca Komisji Młodych Wioletta Janoszka, Wiceprzewodniczący KM Łukasz Bukowski, a także Członek Zarządu KM Maja Bakuła.
Czytaj
 
Konferencja regionalna industriAll w Gdańsku Drukuj Email
Informacje bieżące
11.04.2014.
DSCF0611.JPG

Przewodniczący Dariusz Trzcionka i Wiceprzewodniczący Bogusław Studencki wraz z kolegą Tadeuszem Chwałką - Przewodniczącym Forum brali udział w Gdańsku w dniach od 6 do 8 kwietnia 2014r. w Regionalnej Konferencji industriAll. Konferencja zgromadziła związkowców reprezentujących przemysłowe związki zawodowe z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Słowenii.

Uczestników z środkowej europy, którzy przybyli do Polski powitali liderzy polskich central związkowych: Tadeusz Chwałka - Przewodniczący FZZ, Jan Guz - Przewodniczący OPZZ, Bogdan Biś w imieniu Piotra Dudy - Przewodniczącego NSZZ „Solidarność" i Sylvain Lefebvre - Zastępca sekretarza generalnego industriAll w Europie. Spotkanie związkowe poprowadził Jozef  Stredula - Przewodniczący OS KOVO.
Czytaj
 
IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Drukuj Email
Informacje bieżące
11.04.2014.
_KOL6527.jpg
IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOO PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO POROZUMIENIA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH „KADRA" rozegrano w dniu 22 marca 2014r. w hali sportowo-rekreacyjnej OMEGA w Jastrzębiu- Zdroju, w której spotkali się pasjonaci małej białej piłeczki. Zawodnicy stawili się w godzinach porannych jeszcze liczniej niż w latach poprzednich i turniej tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego Porozumienia Związków Zawodowych KADRA został otwarty. W turnieju przeprowadzono  następujące kategorie rozgrywek:

- open - turniej indywidualny
- turniej drużynowy
- turniej dla Przewodniczących ZZ Kadra bądź ich Zastępców

Czytaj
 
Euro-Manifestacja w Brukseli Drukuj Email
Informacje bieżące
04.04.2014.
2.JPG
 W dzisiejszej Euro-manifestacji Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ) zorganizowanej w Brukseli brali udział przedstawiciele Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA" i Forum Związków Zawodowych. Ponad 50.000 związkowców demonstrowało na ulicach Brukseli przeciwko oszczędnościom oraz opowiedziało się za inwestycjami w wysokiej jakości miejsca pracy i za równością. Do zgromadzonych  przemówili przedstawiciele polskich central związkowych, w tym za FZZ - Dariusz Trzcionka, Przewodniczący PZZ „KADRA". Wśród zgromadzonych w Brukseli byli pracownicy i związkowcy, którzy przybyli z Polski i 28 innych krajów Unii Europejskiej, reprezentując na manifestacji organizacje krajowe zrzeszone w EKZZ. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo ważny dla EKZZ udział w protestach młodych pracowników zrzeszonych w związkach, w tym członków Komisji Młodych FZZ i innych polskich organizacji związkowych, które wskazują na problemy dotykające młodego pokolenia pracowników. Z ramienia naszego związku akcje wsparli koleżanka Wioletta Janoszka i kol. Rafał Zaręba.
Czytaj
 
KONFERENCJA W BRUKSELI Drukuj Email
Informacje bieżące
03.04.2014.
4.jpg
Zjednoczona Europa musi być oparta na silnych fundamentach, w których takie pojęcia jak solidaryzm czy równość społeczna nabiorą nowego znaczenia - do takich wniosków doszli uczestnicy XV Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej w stolicy Unii Europejskiej. Polskie stanowisko reprezentowali tam m.in. przedstawiciele Forum Związków Zawodowych i PZZ „KADRA". Konferencję zorganizowały fundacje Otto Brennera, Dialogu Europejskiego i Hansa Boecklera we współpracy z Fundacją Friedricha Eberta i Europejskim Instytutem Związków Zawodowych (ETUI).

Czytaj
 
Strategia dla górnictwa 2015+ Drukuj Email
Informacje bieżące
28.03.2014.
DSCF6204.jpg
Dariusz Trzcionka - Przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA" i Wiceprzewodniczący Krzysztof Stefanek wzywają do nowej inicjatywy w branży górniczej mającej na celu otwarcie dyskusji na temat pilnego podjęcia działań mających na celu wypracowanie Strategii działalności górnictwa po 2015 r. W ocenie Przewodniczącego PZZ „KADRA" obecne akty prawne normujące działalność górnictwa węgla kamiennego tj. program działalności górnictwa węgla kamiennego w Polsce w latach 2007 - 2015 oraz ustawa o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008 - 2015 przestaną obowiązywać 31 grudnia 2015 r. Zdaniem kierownictwa związku -  nadszedł czas na merytoryczną pracę.

Inicjatywa została skierowana do Pana Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera RP oraz do strony pracodawców górniczych. Poniżej prezentujemy treść pisma do Panów:


- Janusza Piechocińskiego - link
- Piotra Rykali - link

 
Zmiany w działalności Komisji Młodych PZZ KADRA Drukuj Email
Informacje bieżące
20.03.2014.
Zdjęcie - prezentacja.jpg

18 marca 2014 roku w siedzibie Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA" w Katowicach odbyło się posiedzenie Komisji Młodych PZZ „KADRA". Na spotkanie zaproszono Przewodniczącego PZZ „KADRA" Dariusza Trzcionkę oraz Wiceprzewodniczącego Bogusława Studenckiego. Na początku spotkania Przewodnicząca Komisji Młodych Wioletta Janoszka przywitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła informację na temat uchwalenia w dniu 3 marca 2014 roku przez Zarząd Główny „Regulaminu pracy Komisji Młodych PZZ „KADRA". Następnie poinformowała, że nowym opiekunem KM został Wiceprzewodniczący PZZ „KADRA" Marek Gacka.
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Kwiecień
PN WT ŚR CZ PT SO N
 
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
Kolporter RSS
Wielkość liter
+ Powiększ tekst
- Pomniejsz tekst
Nasz Facebook
 
Top! Top!