Zarząd Główny

Przewodniczący Dariusz Tr…

Zespół problemowy ds. …

W dniu 16 kwietnia 2018r.…

XX Konferencja Problem…

W dniach 12-13 marca 2018…

Posiedzenie Zarządu Gł…

Członkowie Zarządu Główne…

Rokowania w Polskiej G…

W związku z rokowaniami s…

Agenda 2030 - związki …

Międzyzwiązkowy Zespół ds…

Zarząd Główny PZZ „KAD…

Przewodniczący Dariusz Tr…

«
»
Facebook

ZZIT Lotos kontynuuje protest w Lotos Kolej

W dniu 16 lutego 2017 roku rozpoczął się protest przed siedzibą Lotos Kolej w Gdańsku. Około 300 pracowników sprzeciwia się zwolnieniu jednego z dyrektorów tej spółki, wchodzącej w skład Grupy LOTOS. Jest to najbardziej kreatywny zarządzający chyba w całej Grupie Kapitałowej – uważają związkowcy. Związki zawodowe od początku zmian władz, czyli od kwietnia 2016 roku zwracały się o zachowanie ciągłości w wykorzystaniu doświadczenia kadry.

To już piąta spółka zależna gdzie usuwani są pracownicy z wieloletnim stażem, którzy dochodzili do stanowisk żmudną ścieżką kariery. Broniony przez załogę Dyrektor rozpoczynał pracę, gdy zakład Kolejowy zatrudniał około 100 osób, a obecnie zatrudnia dużo więcej niż Grupa Lotos S.A.

Lotos Kolej to spółka córka wielkiego koncernu Lotos SA. Spółka z roku na rok rozwijała się zwiększając swoje przychody i zatrudnienie. Zaczynając działalność w Spółce było 76 osób i sześć lokomotyw. Dzisiaj firma posiada 110 lokomotyw (w tym 50 procent nowych), a pracę ma około 1200 osób.

Zaniepokojone sytuacją w Spółce związki zawodowe zapowiadają, że będą kontynuować swój protest. Wśród wspierających protest są przedstawiciele związków zawodowych Grupy Lotos: Kazimierz Trębacz z MZZ PRC, Grzegorz Szade z ZZIT GL, Jacek Markowski z MZZ OP.

Więcej informacji na stronie naszej organizacji:

Lotos Kolej niespokojna, ale spontaniczna

Protestu dzień drugi- w środę 22.02 sprawdzenie efektów