Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt…

Pomoc medyczna dla Ukr…

Informujemy naszych sympa…

Spotykanie dotyczące F…

W dniu 16 marca 2021 r. o…

Spotkanie z przedstawi…

W dniu 15 marca 2022r. od…

KADRA wnosi o spotkani…

Porozumienie Związków Zaw…

Dodatkowe Wsparcie dla…

Porozumienie Związków Zaw…

Prosimy o wsparcie pom…

PZZ "KADRA" nawiązało w…

Apel PZZ "KADRA"

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Informacje o projekcie

Porozumienie Związków Zawodowych „KADRA” wraz z Forum Związków Zawodowych opracowały wspólny plan działania w ramach projektu kaskadowego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ) o nazwie: TRADE UNIONS FOR A FAIR RECOVERY: Strengthening the role of trade unions in mitigating the impact of the COVID-19 crisis. 

EKZZ zauważa, że skuteczny dialog społeczny leży u podstaw Krajowych Planów Odbudowy, a silne związki są niezbędne do sprawiedliwego ożywienia w Europie!

EKZZ zainicjowało nowy projekt aby rozwiązać problemy z jakimi związki zawodowe reprezentujące europejskich pracowników borykają się od początku pandemii. Z tych powodów powstała inicjatywa, która „kaskaduje” fundusze europejskie na budowanie zdolności do krajowych konfederacji, jak również ich struktur krajowych. Dzięki funduszom europejskim i poprzez inicjatywę EKZZ możliwe będzie wsparcie związków zawodowych w ich wysiłkach na rzecz budowania cyfrowego ruchu związkowego, wspierania umiejętności i narzędzi cyfrowych, wzmocnienia ich zdolności organizacyjnych, poprawy komunikacji z członkami, a także wzmocnienia ich roli w krajowych instytucjach dialogu społecznego. Podsumowując – projekt kaskadowy EKZZ ma na celu wspieranie ponad 30 związków zawodowych w ich działaniach krajowych w całej UE i na Bałkanach:

Tylko sprawiedliwe plany odbudowy w Europie mogą zapewnić bezpieczne miejsca pracy z godziwymi zarobkami i warunkami. EKZZ współpracuje również z Europejską Federacją Dziennikarzy (EFJ), aby konkretnie zająć się kwestią wolności mediów, demokracji, korupcji i ochrony sygnalistów w Europie.

W związku z inicjatywą EKZZ dla projektu kaskadowego, Forum Związków Zawodowych wraz z Porozumieniem Związków Zawodowych „KADRA” opracowały własny plan działania w Polsce wspierający przedstawicieli polskich związków zawodowych. Nasza centrala krajowa posiada również własny plan wraz z harmonogramem działań na rzecz budowania potencjału.

W zakładce naszej strony internetowej pn. Projekt kaskadowyznajdą Państwo niezbędne informacje.

Strona internetowa EKZZ z informacjami o projekcie:

https://www.etuc.org/en/trade-unions-fair-recovery-strengthening-role-trade-unions-mitigating-impact-covid-19-crisis