Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

25-lecie PZZ KADRA

W dniu 4 czerwca 2014 roku Porozumienie Związków Zawodowych ?KADRA” obchodziło 25-lecie swojej działalności. Związek  powstał z niezadowolenia. Niezałatwione  problemy dotyczące interesów pracowników inżynieryjno-technicznych kopalń, przedsiębiorstw oraz służb związanych z górnictwem, które nie znajdowały zrozumienia i akceptacji w istniejących strukturach związkowych były przyczyną powstania przed 25 laty PZZ ?KADRA”.

Obchody jubileuszu Porozumienia ,które grupuje 9 branż i przeszło 100 organizacji z całej Polski zaszczycili założyciele tego związku Henryk Hajduk oraz Jerzy Kulisz oraz  szereg zasłużonych dla  PZZ ?KADRA”.

Wśród zaproszonych gości przybyli: Tadeusz Chwałka – Przewodniczący FZZ oraz Lucyna Dargiewicz, Waldemar Lutkowski, Marek Mnich, Stanisław Solorz – Wiceprzewodniczący FZZ. Jubileusz zaszczycili swoja obecnością również: Małgorzata Marcińska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Iwona Hickiewicz ? Główna Inspektor Pracy, Przewodniczący NSZZ ?Solidarność? ? Piotr Duda, Przewodniczący Rady OPZZ woj. śląskiego Henryk Moskwa, Przewodniczący Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ ?Solidarność? Jarosław Grzesik, Przewodniczący ZZGwP Dariusz Potyrała.

Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli  pracodawców i dyrekcji firm oraz spółek w których działają organizacje związkowe skupione w PZZ ?KADRA?.

Przewodniczący PZZ ?KADRA? Dariusz Trzcionka w swoim okolicznościowym  wystąpieniu  podkreślił znaczenie założycieli i działaczy PZZ ?KADRA”, którzy od 25-ciu lat wspierają swoją postawą ruch związkowy w Polsce oraz bronią interesów indywidualnych i grupowych członków związków. Przewodniczący przypomniał historie powstania PZZ ?KADRA?, która  ewoluując, przekształcając się i łącząc doprowadziły do powstania organizacji w obecnym kształcie.

Przewodniczący FZZ Tadeusz Chwałka w swym wystąpieniu podziękował za współpracę i ciągłą walkę o prawa pracownicze oraz podkreślał ze PZZ ?KADRA? jest  niezwykle  ważną organizacją nie tylko w strukturach FZZ, ale także w Polsce, która aktywnie uczestniczy w tworzeniu dialogu społecznego.

Do historii związanej z powstawaniem ruchu związkowego po 1989 roku w swym wystąpieniu nawiązał przewodniczący NSZZ ?Solidarność? Piotr Duda, który stwierdził że bardzo ważną sprawą w działalności związkowej jest wspólne występowanie w ważnych sprawach dotyczących pracowników co jest dużym zaskoczeniem dla strony rządzących.

Jubileusz był okazją do wielu serdecznych życzeń i gratulacji, które płynęły z różnych branż i sekcji związkowych z całego kraju, oraz do wręczenia odznaczeń państwowych i medali dla zasłużonych działaczy PZZ ?KADRA?.

A.L. i A.C.

Galeria zdjęć: