III Kongres industriAl…

III Kongres industriAll E…

Umowa społeczna podpis…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Huta Częstochowa ma no…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Rozmowy Kraju Libereck…

Z inicjatywy czeskiego i …

Protesty na Dolnym Ślą…

Pracownicy i mieszkańcy B…

Stanowisko przeciw pos…

Porozumienie Związków Zaw…

Umowa społeczna - teks…

Umowa społeczna dotycząca…

Związkowe spotkanie ko…

IndustriAll Global wraz z…

«
»
Facebook

Prozdrowotna inicjatywa w Sosnowcu Funduacji Unia Bracka

Biała Sobota to doskonała okazja do tego, aby skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnych badań i uzyskania porad medycznych. Już w sobotę, 13 czerwca, Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów otwiera swoje drzwi przed wszystkimi dbającymi o swoje i swoich bliskich zdrowie.

W ramach kolejnej już akcji medycznej organizowanej przez Fundację „Unia Bracka” będzie można wykonać różnego typu badania profilaktyczne. Zaczynając od podstawowych, takich jak pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, po specjalistyczne badania diagnostyczne, jak USG tarczycy, cytologia czy spirometria.

Podczas sobotnich badań będzie można także wykonać przegląd jamy ustnej, testy słuchu i wzroku, a także badania videostroboskopem, wykorzystywane w diagnostyce zaburzeń głosu i przewlekłej chrypce. Ponadto sobotnia wizyta w Przychodni będzie doskonałą okazją do konsultacji z fizjoterapeutą i wypróbowania metody kinesiotaping’u stosowaną jako alternatywną metodę łagodzenia bólu mięśni i stawów. Dodatkowo w tym dniu będzie można również uzyskać wszelkie informacje dotyczące szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Specjalnie dla dzieci przygotowane zostały konsultacje z zakresu foniatrii i audiologii.
Profilaktyka jest podstawową kwestią w zakresie ochrony zdrowia. Głęboko wierzymy, że bezpłatne badania i możliwość uzyskana porad medycznych realizowanych w ramach kolejnej już Białej Soboty przyczynią się do polepszenia stanu zdrowia mieszkańców Sosnowca i okolic.

Badania odbędą się w sobotę 13 czerwca w godzinach 10:00 – 16:00 w Przychodni Brackiej Porąbka – Klimontów przy ul. Dmowskiego 6A w Sosnowcu, a udział w nich jest bezpłatny.

Kontakt dla dziennikarzy:
Paulina Pitrowska tel. 32 240 10 65 wew. 240, 664 005 058