Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Prozdrowotna inicjatywa w Sosnowcu Funduacji Unia Bracka

Biała Sobota to doskonała okazja do tego, aby skorzystać z możliwości wykonania bezpłatnych badań i uzyskania porad medycznych. Już w sobotę, 13 czerwca, Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów otwiera swoje drzwi przed wszystkimi dbającymi o swoje i swoich bliskich zdrowie.

W ramach kolejnej już akcji medycznej organizowanej przez Fundację ?Unia Bracka? będzie można wykonać różnego typu badania profilaktyczne. Zaczynając od podstawowych, takich jak pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, po specjalistyczne badania diagnostyczne, jak USG tarczycy, cytologia czy spirometria.

Podczas sobotnich badań będzie można także wykonać przegląd jamy ustnej, testy słuchu i wzroku, a także badania videostroboskopem, wykorzystywane w diagnostyce zaburzeń głosu i przewlekłej chrypce. Ponadto sobotnia wizyta w Przychodni będzie doskonałą okazją do konsultacji z fizjoterapeutą i wypróbowania metody kinesiotaping’u stosowaną jako alternatywną metodę łagodzenia bólu mięśni i stawów. Dodatkowo w tym dniu będzie można również uzyskać wszelkie informacje dotyczące szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Specjalnie dla dzieci przygotowane zostały konsultacje z zakresu foniatrii i audiologii.
Profilaktyka jest podstawową kwestią w zakresie ochrony zdrowia. Głęboko wierzymy, że bezpłatne badania i możliwość uzyskana porad medycznych realizowanych w ramach kolejnej już Białej Soboty przyczynią się do polepszenia stanu zdrowia mieszkańców Sosnowca i okolic.

Badania odbędą się w sobotę 13 czerwca w godzinach 10:00 ? 16:00 w Przychodni Brackiej Porąbka – Klimontów przy ul. Dmowskiego 6A w Sosnowcu, a udział w nich jest bezpłatny.

Kontakt dla dziennikarzy:
Paulina Pitrowska tel. 32 240 10 65 wew. 240, 664 005 058