Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Szkolenie 2 – Zielona i Sprawiedliwa Transformacja

Szkolenie Zielona i Sprawiedliwa Transformacja zostało zorganizowane w drugiej grupie w dniach 20-21 kwietnia 2022 r. w Bukowinie Tatrzańskiej dla związkowców z woj. śląskiego. Szkolenie jest częścią planu działania opracowanego z Forum Związków Zawodowych, jako część projektu kaskadowego EKZZ finansowanego przez Unię Europejską.

Szkolenie 2 w dniu 20 kwietnia 2022 r. zostało otwarte przez Dariusza Trzcionkę – Przewodniczącego PZZ ?KADRA? i Krzysztofa Stanisławskiego. W pierwszym dniu szkolenia zostały omówione przez Martę Tałady i Marka Gackę informacje dotyczące projektu jak również prac związku, jego stanowiska oraz dialog społeczny i negocjacje zbiorowe.

W drugim dniu tj. 21 kwietnia 2022 r. zajęcia z rozpoczęły się od prezentacji Pani dr Sylwii Jarosławskiej ? Sobór, a kolejną część szkolenia poprowadził prof. Adam Drobniak. W ramach szkolenia przybliżono m.in.

1.) Rola związków zawodowych i dialogu społecznego we wdrażaniu Terytorialnych Planów Sprawiedliwej Transformacji;

2.) Drugie życie miejsca pracy ? jak przygotować pracowników do zielonej i sprawiedliwej transformacji.

W czasie szkolenie miało swoją część warsztatową, gdzie uczestnicy i uczestniczki zadawali pytania dotyczące przygotowania Terytorialnych Planów Sprawiedliwej Transformacji, przyszłość dla działań związków zawodowych na terenach gdzie będą zamykane zakłady przemysłowej, o uprawnieniach związku zawodowego, a także w sprawach dotyczących praktyk negocjacyjnych i dialogu społecznego w regionach węglowych. Dyskutowano sprawy dotyczące zielonej gospodarki i roli jaką powinny odgrywać związki zawodowe w związku z potrzebami pracowników pracujących w sektorach energochłonnych.

Grzegorz Trefon

Galeria zdjęć: