IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Szkolenie 1 – Zielona i Sprawiedliwa Transformacja

Porozumienie Związków Zawodowych „KADRA” zorganizowało w dniach 20-21 kwietnia 2022 r. pierwsze szkolenie pt. Zielona i Sprawiedliwa Transformacja. Szkolenie było zorganizowane w ramach wspólnego z Forum Związków Zawodowych planu działania, jako część projektu kaskadowego EKZZ finansowanego przez Unię Europejską.

Szkolenie – pierwsze z łącznie siedmiu zaplanowanych w 6 regionach w Polsce zostało zorganizowane w Bukowinie Tatrzańskiej. Spotkanie w dniu 20 kwietnia 2022 r. zostało otwarte przez Dariusza Trzcionkę Przewodniczącego PZZ „KADRA”. W pierwszym dniu szkolenia zostały omówione sprawy prac związku, jego stanowiska oraz negocjacje zbiorowe.

W dniu 21 kwietnia 2022 r. zajęcia z uczestnikami zostały poprowadzone przez Panią dr Sylwię Jarosławską – Sobór oraz prof. Adam Drobniak. W ramach szkolenia przybliżono m.in.

1.) Rola związków zawodowych i dialogu społecznego we wdrażaniu Terytorialnych Planów Sprawiedliwej Transformacji;

2.) Drugie życie miejsca pracy ? jak przygotować pracowników do zielonej i sprawiedliwej transformacji.

W czasie szkolenie miało swoją część warsztatową, gdzie uczestnicy i uczestniczki zadawali pytania dotyczące przygotowania Terytorialnych Planów Sprawiedliwej Transformacji, przyszłość dla działań związków zawodowych na terenach gdzie będą zamykane zakłady przemysłowej, o uprawnieniach związku zawodowego, a także w sprawach dotyczących praktyk negocjacyjnych i dialogu społecznego w regionach węglowych. Dyskutowano sprawy dotyczące zielonej gospodarki i roli jaką powinny odgrywać związki zawodowe w związku z potrzebami pracowników pracujących w sektorach energochłonnych.

Grzegorz Trefon

Galeria zdjęć: