Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

zmiana kierownictwa industriAll Europe

Koleżanka Judith Kirton-Darling będzie kierować industriAll Europe jako nowa Sekretarz Generalna. 

Przewodniczący Dariusz Trzcionka, Wiceprzewodniczący Krzysztof Stanisławski i Grzegorz Trefon reprezentowali PZZ „KADRA” podczas spotkania Komitetu Wykonawczego naszej przemysłowej organizacji związkowej – Europejski Związek Zawodowy industriAll – który podjął decyzję w Brukseli w dniu 13 lutego 2024 roku o wyborze naszej brytyjskiej koleżanki na tą najważniejszą funkcję w europejskich przemysłowych związkach zawodowych, aby kierowała organizacją do końca obecnego okresu mandatu w maju 2025 r. W wyniku spotkania ustalono, że Isabelle Barth?s będzie zastępcą sekretarza generalnego. PZZ „KADRA” wraz z innymi organizacjami z Europy, rekomentowało Judith Kirton-Darling do pełnienia funkcji Sekretarz Generalnej. Spotkanie Komitetu Wykonawczego poprowadził Michael Vassiliadis – Przewodniczący industriAll Europe. 

Komitet Wykonawczy Industrial Europe podziękował Judith i Isabelle za ich wyjątkowy wkład, zaangażowanie i kolegialne podejście oraz liczy na ich dalsze sukcesy na stanowiskach kierowniczych w europejskich związkach zawodowych.

W czasie spotkania dyskutowano też o najbliższych planach w 2024 r. kiedy industriAll Europe wraz ze swoimi członkami skupi się m.in. na strategiach na rzecz wysokiej jakości miejsc pracy i na przeciwdziałaniu środkom oszczędnościowym zapowiedzianych w Unii Europejskiej. Związki zawodowe borykają się od lat z trudną sytuacją w przemyśle w Europie. IndustriAll Europe przygotowało kampanię na rzecz dobrych miejsc pracy w przemyśle: https://news.industriall-europe.eu/p/good-industrial-jobs

W ramach działania będziemy apelować do członków Parlamentu Europejskiego o ochronę miejsc pracy i pracowników w Europie, o szanowanie praw pracowniczych oraz o potrzebie silniejszej polityki przemysłowej w Unii Europejskiej. W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego będą organizowane spotkania z europejskimi liderami list wyborczych. 

Grzegorz Trefon