Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Wyrazy solidarności i wezwanie europejskich i międzynarodowych związków zawodowych

industriAll Europe, IndustriALL Global, ETUC i ITUC wspólnie wydały oświadczenie wzywające decydentów do pełnego wdrożenia umowy społecznej w polskim sektorze górnictwa węgla kamiennego, aby zapewnić pracownikom sprawiedliwą transformację. 

We wspólnym oświadczeniu i w wyrazach solidarności z polskimi związki zawodowymi, europejskie i międzynarodowe związki zawodowe wzywają Komisję Europejską i Rząd RP do pilnego działania m.in. w celu szybkiej notyfikacji pomocy państwa w sektorze górnictwa węgla kamiennego, mając w pełni na uwadze szczególne wyzwania dla polskich społeczności górniczych i pracowników oraz historyczny charakter podpisanej umowy społecznej w dniu 28 maja 2021 r. obejmującej sektor górnictwa węgla kamiennego. 

Treść oświadczenia jest dostępną na stronie internetowej industriAll European Trade Union – uznawanego przez Komisję Europejską sektorowego partnera społecznego w górnictwie Unii Europejskiej:

https://news.industriall-europe.eu/Article/1017

Pełna treść oświadczenia związków zawodowychdo pobrania

ITUC, IndustriALL Global Union, ETUC i industriAll Europe nalegają również aby Komisja Europejska i polski rząd współpracowały ze związkami zawodowymi w dobrej wierze aby wdrożyć ustalenia wynikające z umowy społecznej.

Grzegorz Trefon