Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

BARBÓRKA W PAŁACU PREZYDENCKIM

W dniu 3 grudnia 2014 r. Przewodniczący Dariusz Trzcionka wraz członkami Prezydium i Zarządu Głównego Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” oraz z kolegami z górniczych związków zawodowych zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych brał udział w obchodach święta Barbórki zorganizowanych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim z Bronisławem Komorowskim odbyła się msza odprawiona w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z okazji górniczego święta. Następnie górnicy przy akompaniamencie orkiestry przeszli do Pałacu Prezydenckiego.

Po mszy górnicze delegacje, z towarzyszeniem orkiestry Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz kopalni Polkowice-Sieroszowice KGHM Polska Miedź, przemaszerowały do Pałacu Prezydenckiego.

W Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. W uroczystości wzięli udział górnicy kopalń: węgla kamiennego, brunatnego, rud miedzi, ropy i gazu, soli, a także instytucji działających na rzecz przemysłu wydobywczego.

Z prawdziwym wzruszeniem skłaniam dziś głowę przed górniczymi sztandarami i górnikami, przed wszystkim, co kryje się za sztandarami ? to jest duma z zawodu górnika, górniczy styl życia, w którym mieszczą się silniejsze związki koleżeńskie w warunkach trudnej pracy, rodzinność, pamięć o kolegach, którzy zginęli pełniąc służbę ? mówił w czasie uroczystości w Pałacu Prezydenckim – Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Galeria zdjęć: