IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Kadra Kompanii Węglowej S.A poświęciła sztandar na X lecie związku.

12 czerwca 2014 r. w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Związku Zawodowego ?Kadra” Kompanii Węglowej S.A., z okazji 10 rocznicy powstania związku.

Uroczystość rozpoczęła się na Rajskim Placu Bazyliki Piekarskiej. Na wstępie Przewodniczący związku Mariusz Wakuła przywitał przybyłych na tą uroczystość zaproszonych gości w osobach wiceprezesa Kompanii Węglowej Piotra Rykali, przedstawicieli kierownictwa kopalń i zakładów Kompanii Węglowe, członków Prezydium PZZ ?KADRA” z przewodniczącym Dariuszem Trzcionką, delegacje związków ?Kadra” Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Katowickiego Holdingu a przede wszystkim przewodniczących i członków związków ?Kadra” z kopalń i zakładów Kompanii. W dalszej części swojego wystąpienia przewodniczący Wakuła przedstawił krótką historię powstania związku i odczytał z honorowego tablo fundatorów sztandaru, którymi są Kompania Węglowa S.A. oraz organizacje ?Kadra” kopalń i zakładów Kompanii. Następnie parę słów do zebranych skierował wiceprezes Piotr Rykala.

Po krótkiej części oficjalnej uczestnicy uroczystości w procesji którą otwierały przybyłe na nią poczty sztandarowe udali się do bazyliki piekarskiej na mszę św. której przewodniczył Ks. Prałat Władysław Nieszporek, który w krótkiej homilii podkreślił, że sztandar jest symbolem jedności wspólnoty, światopoglądu i działania. Po wygłoszonym słowie Bożym nastąpiło poświęcenie przez celebransa sztandaru i jego okazanie zebranym. Uroczystą liturgię mszy św. uświetniła Górnicza Orkiestra Dęta ?Bytom”, która po niej wystąpiła z mini koncertem na Rajskim Placu.

DSC08671

 Galeria – link