Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Spotkanie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego

W dniu 15 września 2014 r. odbyło się spotkanie Sztabu Protestacyjno-Strajkowego w Kompanii Węglowej S.A. w którym uczestniczyło 13 organizacji związkowych. Sztab wydał swoje oficjalne stanowisko w sprawie konsultacji planu naprawczego Spółki.

Strona związkowa oświadczyła, że Zarząd Spółki jednostronnie zerwał konsultacje. W treści stanowiska czytamy, że

?W związku z notorycznymi zmianami w programie naprawczym Kompanii Węglowej S.A. w ramach procesu konsultacji oraz informacjami o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy zarządami Kompanii Węglowej S.A. i Węglokoksu S.A. dotyczącego sprzedaży kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej S.A. strona związkowa uznaje, iż zarząd Kompanii Węglowej S.A. jednostronnie zerwał konsultacje dotyczące planu naprawczego spółki.

W związku z powyższym na chwile obecną strona związkowa nie widzi możliwości kontynuowania konsultacji w sprawie planu naprawczego Kompanii Węglowej z zarządem spółki. Od tej chwili pełna odpowiedzialność za decyzje związane z dalszym funkcjonowaniem spółki ponosi zarząd Kompanii Węglowej S.A. oraz struktury właścicielskie.?

Pełna treść stanowiska do pobrania – [wpdm_file id=5]

Związki zawodowe złożyły powyższe stanowisko w siedzibie Zarządu Kompanii Węglowej S.A.

W czasie spotkania Sztabu postanowiono także, że 18 września br. w kopalniach i zakładach spółki na wszystkich zmianach zostaną zorganizowane masówki. Tematem masówek będzie obecna sytuacja opisana przez Sztab Protestacyjno-Strajkowy:

[wpdm_file id=6]

W dniu 19 września ponownie zbierze się sztab protestacyjno-strajkowy aby zdecydować o dalszych krokach.