IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Przewodniczący Bogusław Studencki w sprawie pokładu 510 KWK „Brzeszcze”

Kopalnia Brzeszcze przeprowadziła akcję otwarcia wyrobisk czasowo otamowanych po pożarze w 2012 r. Działania te miały na celu przywrócenie do sieci wentylacyjnej otamowanych wyrobisk w pokładzie 510. Kopalnia Brzeszcze wchodzi w skład Kompanii Węglowej. Działania na KWK „Brzeszcze” były uważnie śledzone przez naszą organizację zakładową.

Otwarcie, przewietrzenie i penetrację czasowo otamowanych wyrobisk przeprowadzono na zasadach akcji ratowniczej przez zastępy własne kopalni Brzeszcze przy pomocy zastępów OSRG Jaworzno i OSRG Zabrze oraz ratowników z KWK Piast i KWK Ziemowit. Prace zakończyły się ona pełnym sukcesem.

Wiceprzewodniczący PZZ „KADRA” Bogusław Studencki i zarazem Przewodniczący Kadry na kopalni Brzeszcze zauważył, że „z otwartym pokładem 510 załoga kopalni wiąże ogromne nadzieje, gdyż będziemy mogli z niego wydobywać dobrej jakości węgiel i dzięki temu być konkurencyjni na rynku. Dla załogi oznacza, że będzie praca. Dlatego wszystkim, którzy przyczynili do otwarcia wyrobisk, należą się słowa uznania i podziękowania„.

Zdaniem naszych kolegów z ZZ „KADRA” przy KWK Brzeszcze otwarcie pokładu 510 umożliwi realizację programu restrukturyzacji Kopalni na lata 2014-2020 opartego na eksploatacji węgla pochodzącego z pokładu 510, który posiada wysokie parametry jakościowe.