FZZ - sąd potwierdził …

W dniu 7 grudnia 2018 r.…

COP24 w Katowicach – z…

W poniedziałek w dniu 3 g…

Rada Krajowa PZZ „KADR…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Na drodze do COP24. Wę…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Na drodze do COP24. Mi…

Przewodniczący PZZ „KADRA…

Na drodze do COP24 - p…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Bogusław Studencki Sek…

Bogusław Studencki – Wice…

«
»
Facebook

Na drodze do COP24 – potrzeba przeciwdziałania zmianom klimatu bez likwidacji miejsc pracy

Przewodniczący Dariusz Trzcionka w czasie konferencji prasowej poprzedzającej Społeczny PRE_COP24 wskazał na potrzebę przedefiniowania realizacji polityki klimatycznej. Przewodniczący powiedział:

w Polsce potrzeba nam nowych technologii czystego wykorzystania węgla kamiennego i brunatnego. Zdajemy sobie sprawę z roli zwiększenia wykorzystania energii odnawialnej, ale w sposób nie ograniczający dostępu do energii. Jeżeli dojdzie do procesów dekarbonizacji, to potrzebujemy uzyskać dla pracowników takie same miejsca pracy w innym miejscu. Musimy działać odpowiedzialnie aby nie dopuścić do pogłębiania zjawiska ubóstwa energetycznego w polskim społeczeństwie.

Pełna relacja ze spotkania liderów związków zawodowych poświęconego sprawom organizacji COP24 w Katowicach. Nie będzie dobrego klimatu bez dobrych miejsc pracy!

https://youtu.be/M6ZIGuwRd_I?t=845

Przewodniczący udzielił również dziennikarzom z redakcji Trybuny Górniczej wywiadu o innej drodze realizowania polityki klimatycznej postulując o czyste wykorzystanie węgla w gospodarce. Link do wywiadu.