Tarcza Antykryzysowa -…

Forum Związków Zawodo…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że został pr…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że została z…

Uwagi do Europejski Zi…

Porozumienie Związków Zaw…

Województwo Śląskie ma…

W konferencji pt. W kieru…

Konferencja klimatyczn…

W dniach od 2 do 13 grudn…

«
»
Facebook

Na drodze do COP24 – potrzeba przeciwdziałania zmianom klimatu bez likwidacji miejsc pracy

Przewodniczący Dariusz Trzcionka w czasie konferencji prasowej poprzedzającej Społeczny PRE_COP24 wskazał na potrzebę przedefiniowania realizacji polityki klimatycznej. Przewodniczący powiedział:

w Polsce potrzeba nam nowych technologii czystego wykorzystania węgla kamiennego i brunatnego. Zdajemy sobie sprawę z roli zwiększenia wykorzystania energii odnawialnej, ale w sposób nie ograniczający dostępu do energii. Jeżeli dojdzie do procesów dekarbonizacji, to potrzebujemy uzyskać dla pracowników takie same miejsca pracy w innym miejscu. Musimy działać odpowiedzialnie aby nie dopuścić do pogłębiania zjawiska ubóstwa energetycznego w polskim społeczeństwie.

Pełna relacja ze spotkania liderów związków zawodowych poświęconego sprawom organizacji COP24 w Katowicach. Nie będzie dobrego klimatu bez dobrych miejsc pracy!

https://youtu.be/M6ZIGuwRd_I?t=845

Przewodniczący udzielił również dziennikarzom z redakcji Trybuny Górniczej wywiadu o innej drodze realizowania polityki klimatycznej postulując o czyste wykorzystanie węgla w gospodarce. Link do wywiadu.