IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Rada Krajowa PZZ ?KADRA? w Mysłowicach

W dniu 26 listopada 2014r. odbyło się II statutowe posiedzenie Rady Krajowej PZZ ?KADRA? w Mysłowicach. W czasie obrad działacze związkowi wyróżniający się swoja działalnością na rzecz związków zawodowych KADRA zostali odznaczeni medalem XXV-LECIA PZZ ?KADRA?.

Wiceprzewodniczący Krzysztof Stefanek w imieniu Zarządu Głównego przedstawił Radzie Krajowej zatwierdzony na wczorajszym posiedzeniu Zarządu – Preliminarz budżetu na rok 2015.

Wiceprzewodniczący Bogusław Studencki przedstawił w imieniu Prezydium informację z bieżących działań podejmowanych przez Zarząd i Związek. Przewodniczący wskazywał, że Przedstawiciele Zarządu Głównego PZZ ?KADRA? D. Trzcionka, K.Stefanek, B. Studencki i Z. Chętnicki biorą czynny udział w posiedzeniach Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce.

DSC_0565

W ramach posiedzeń tego zespołu omawiane były tematy dotyczące organizacji sieci sprzedaży węgla kamiennego (Polskie Składy Węgla), ograniczenie importu węgla do Polski, projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie wymagań jakościowych dla paliwa stałego, tematy i kierunki badań naukowych i rozwojowych w sektorze górniczym, możliwość finansowania strategicznych badań naukowych i rozwojowych w sektorze węgla kamiennego. Równolegle do powyższych spotkań odbyły się również spotkania z Prezesem Rady Ministrów poświęcone założeniom dalszego funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego w Polsce. W czasie tych spotkań były poruszane następujące problemy obsługi zadłużenia w spółkach węglowych, możliwości zarządzania górnictwem i energetyką krajową w zmienionych warunkach ekonomiczno-społecznych, docelowy kształt miksu energetycznego w kraju jak i zapewnienie odpowiedniego udziału polskiego węgla w tym miksie. Przedstawiciele Zarządu PZZ ?KADRA? K.Stefanek, B. Studencki i M. Gacka również uczestniczą w spotkaniach organizowanych w sprawie rządowego dokumentu programu funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego na lata 2016-2020 z perspektywą do 2027 roku. Powstała też inicjatywa związków zawodowych, aby stworzyć jeden Ponad zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla górnictwa węgla kamiennego oraz wiele innych.

 DSC_0517

Przewodniczący PZZ ?KADRA? otwarł również dyskusję w sprawie problemów sekcji branżowych ? wielu uwagi poświęcił Sekcji Hutniczej i dużym problemom tej branży związanym z utrzymaniem miejsc pracy (szczególnie dotyczy to ISD Częstochowa) oraz omówił inicjatywę powołania zespołu ds. przemysłu metalurgicznego. Z informacji przewodniczącego Dariusza Trzcionki wynika, że pismo w sprawie Zespołu zostało skierowane przez FZZ do Ministerstwa Gospodarki. Przewodniczący przedstawił również problemy Sekcji cynku, ołowiu i soli (Kopalnia Soli ?Kłodawa?, Inowrocławska Kopalnia Soli ?SOLINO?), Sekcji Pozostałych Zakładów Pracy (sprawy Konsorcjum Ochrony Kopalń, Zakładu Energetyki Cieplnej w Rybniku, Zakładu Informatyki Telekomunikacji), Sekcji Zaplecza Górniczego i szeroko przedstawił problemy Sekcji Węgla Kamiennego oraz Sekcji nafty i gazu (problemy przy realizacji Programów Dobrowolnych Odejść Pracowników i zwolnień grupowych w Spółkach GK PGNiG).

Przewodniczący Porozumienia przypomniał o nowych koleżankach i kolegach, którzy przystąpili do PZZ ?KADRA?:

– Grzegorz Panek, Przewodniczący Związku Zawodowego ?KADRA? Pracowników ?OPEL-POLSKA?

– Jarosław Dobrowolski, Przewodniczący Związku Zawodowego ?KADRA? Spółki Energetycznej ?Jastrzębie? S.A

– Małgorzata Stankiewicz, Przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego ?KADRA? przy MPK w Częstochowie.

Na zdjęciu powyżej (od lewej strony): kol. Małgorzata Stankiewicz, koledzy Jarosław Dobrowolski i Grzegorz Panek

 W czasie dzisiejszego posiedzenia Rady Krajowej omówiono ścieżkę przygotowań do Zjazdu Krajowego PZZ ?KADRA? ? przygotowania, logistyka, zasady wyłania delegatów na Zjazd i reprezentacja organizacji członkowskich na Zjeździe oraz ordynację wyborczą.

Mecenas Bogusław Pirecki w imieniu Biura Prawnego PZZ ?KADRA? zaprezentował też członkom Rady Krajowej ostatnie aktualizacje wprowadzone do ustawy o związkach zawodowych i do ustawy Kodeks Pracy wraz z komentarzem.

GT

Galeria zdjęć: