IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Spotkanie z Prof. Jerzym Buzkiem w sprawie rozporządzenia metanowego

Członkowie Sekcji Węgla Kamiennego w siedzibie Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” spotkali się w dniu 24 marca 2023 r. z Panem europosłem Prof. Jerzym Buzkiem w celu przedyskutowania projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie redukcji emisji metanu w sektorze energetycznym oraz zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/942.

W czasie spotkania przedstawiciel polskiej nauki – Pan Tomasz Goliwąs (GIG w Katowicach) przedstawił sytuację polskiego górnictwa węgla kamiennego w świetle projektu rozporządzenia, natomiast Przewodniczący Dariusz Trzcionka, oraz członkowie Sekcji Bogusław Studencki, Artur Fildebrandt zaprezentowali prezentacje dotyczące ryzyka przyjęcia proponowanej aktualnie regulacji, doświadczenia z redukowania emisji metanu na przykładach KWK Brzeszcze (Tauron Wydobycie S.A.) i KWK Pniówek (JSW S.A.) jak również  omówili wyzwania oraz implikacje społeczno-ekonomiczne dla pracowników.


Pan Profesor Jerzy Buzek omówił prace Parlamentu Europejskiego w sprawie rozporządzania, odpowiadał na liczne pytania i komentarze. Dyskutowano również o prowadzonej na Śląsku zielonej transformacji i zmianach w sektorze górnictwa.

Grzegorz Trefon