Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Związki zawodowe JSW SA wystosowały pismo do Pani Premier

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych działających w JSW S.A. wystosowała pisma do Pani Premier i Wicepremiera, Ministra gospodarki. W stanowisku związki opisują obecną sytuację Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

Apel naszych związkowych kolegów sygnalizuje decydentom, że sytuacja spółki jest delikatnie mówiąc bardzo zła co nieuchronnie może doprowadzić do jej krachu.  Jak informuje Zdzisław Chętnicki, Przewodniczący ZZ KADRA Pracowników JSW S.A. – strona społeczna jest bardzo zaniepokojona pogarszającą się sytuacją w Spółce. Obecne problemy wynikają z błędów popełnionych przez Zarząd Spółki, który w oczach nie tylko samych związkowców, ale również szeregowych pracowników utracił wiarygodność    i powinien zostać odwołany. Pracownicy wyrazili swoją opinię w tym temacie poprzez udział w referendum. Nie byli to tylko pracownicy pracujący na stanowiskach robotniczych, ale także pracownicy administracji, dozoru oraz kierownictwa kopalń.

Związki zawodowe uważają, że za błędy w zarządzaniu Spółki nie mogą odpowiadać pracownicy, szczególnie gdy Zarząd Spółki popełnił wiele błędów w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Niedawno w JSW odbyło się referendum.

Komisja Referendalna Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW S.A. wskazała, że w referendum wzięła udział wymagana liczba pracowników: 74,11 proc.

Większością głosów ( 98,84 proc.) stwierdziła, że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany. Pytanie referendalne brzmiało :

Czy biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, sposób zarządzania spółką oraz działania w zakresie stosowania prawa pracy: uważasz, że zarząd JSW SA utracił wiarygodność i powinien zostać odwołany?

Udział procentowy w referendum pracowników, którzy wzięli udział i byli w tych dniach zatrudnieni wynosił 98,33 proc.

Związki wskazują, że referendum po raz kolejny pokazuje, że negatywna ocena zarządu JSW nie wynika ze złej woli działaczy związkowych, ale z oceny – sytuacji ekonomicznej, oraz działania, sposobu zarządzania, jak i też sposobu stosowania prawa pracy przez zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Pisma do Pani Premier i do Pana Wicepremiera, ministra gospodarki poniżej:

pisma do Kopacz i Piechocińskiego po referendum