Centrale Związkowe ocz…

Pismo kierowane do Prezes…

PZZ "KADRA" prosi o ws…

Porozumienie Związków Zaw…

Stanowisko Prezydium F…

Prezydium Forum Związków …

Praca biura zawieszona…

Do dnia 17 kwietnia 2020 …

Tarcza Antykryzysowa -…

Forum Związków Zawodo…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że został pr…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że została z…

«
»
Facebook

Informujemy – zginął tragicznie Tadeusz CHWAŁKA

Informujemy, że nasz kolega Tadeusz Chwałka – Przewodniczący Forum Związków Zawodowych zginął śmiercią tragiczną w wypadku samochodowym w dniu 11 listopada 2015 roku wracając z Warszawy z obchodów Święta Niepodległości u Prezydenta RP. Miał 62 lata. Do samego końca wykonywał swoje obowiązki.

Porozumienie Związków Zawodowych „KADRA” składa wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego.

Śp. Tadeusz Chwałka, zawodowo był związany ze Śląskiem, Bydgoszczą i Warszawą. Przepracował w dozorze w dziale mechanicznym ponad 32 lata. Bardzo aktywnie działał społecznie. Był jednym ze współzałożycieli Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” w 1989 roku oraz Forum Związków Zawodowych w 2001 roku. W latach 1998 – 2006 był Przewodniczącym Związku Zawodowego Kadra przy KWK „Jankowice”, Wiceprzewodniczący PZZ „KADRA” (1999-2003), Wiceprzewodniczący FZZ (2002-2010) oraz Przewodniczący Forum Związków Zawodowych (2010-2015).

W dniu 22 października 2015 roku Prezydent RP Andrzej Duda powołał kol. Tadeusza Chwałkę na członka Rady Dialogu Społecznego. Przewodniczący przez wiele lat osobiście był zaangażowany w propagowanie idei dialogu społecznego w Polsce i w Unii Europejskiej. Począwszy od 2003 roku zasiadał w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Był ekspertem w sprawach dotyczących zatrudnienia, rynku pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym inicjator wielu kluczowych dla pracowników zmian m.in. w Kodeksie Pracy. Był mediatorem przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej oraz zasiadał przez wiele lat jako przedstawiciel strony pracowników w Radzie Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kierując Forum Związków Zawodowych współpracował z wieloma organizacjami, integrował środowiska społeczne wokół spraw pracowniczych i wyzwań dla Polski.