«
»
Facebook

5. BIATHLON WIOSENNY ŚLĄSKIEJ IPA CHORZÓW 03.05.2014 r.

Już kolejny raz na zaproszenie IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji) członkowie ZZ ?KADRA” wzięli udział  w 5 Biathlonie IPA, który zorganizowany został  w dniu 3 maja 2014 roku na terenie Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie. Nasz związek reprezentowało 11 zawodników z 4 kopalń. Zawodnicy mogli wykazać swoją wytrzymałość i szybkość w biegu na 6 kilometrów. W trakcie biegu po każdej 2 kilometrowej pętli sprawdzali sprawdzali celność swojego oka strzelając po 10 strzałów do tarczy z broni krótkiej i długiej. Po biegu i strzelaniu każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych (pchnięcie kulą i skok w dal z miejsca) oraz wojskowej (rzut granatem na celność rzutu). Łączna suma wyników decydowała o tym kto jest mistrzem  5. biathlonu IPA w 2014 r.

Na 64 startujących w klasyfikacji open  po wszystkich konkurencjach 17 miejsce zajął Andrzej Seweryn. W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy zajmowali odpowiednio: bieg 5 miejsce Andrzej Seweryn, strzelanie 2 miejsce Ireneusz Gansiniec, pchnięcie kulą 8 miejsce Piotr Mrozek, skok w dal z miejsca 4 miejsce Krzysztof Rachwol.

DSC08330

W klasyfikacji PZZ ?KADRA” 1 miejsce zajął Andrzej Seweryn, 2 miejsce Ireneusz Gansiniec, 3 miejsce Jarosław Mierzwa.

W zawodach brały udział również kobiety. W klasyfikacji kobiet PZZ ?Kadra”      1 miejsce zajęła Anna Seweryn, 2 miejsce Beata Banasiewicz.

Mimo chłodu i niesprzyjających warunków atmosferycznych zabawa przebiegała w przyjacielskiej atmosferze przy głośnym dopingu zgromadzonych kibiców. Po zawodach zwycięzcom zostały wręczone  puchary a każdemu uczestnikowi podarowano pamiątkową statuetkę. Dla wzmocnienia po wyczerpujących zawodach można było skosztować pysznej grochówki. Wszyscy uczestnicy umawiali się już na  6 Biathlon  za rok.

Dziękujemy w tym miejscu za zaproszenie i wspaniałe przygotowanie zawodów Czesławowi Wiznerowi i członkom IPA woj. ślaskiego. Wyrażamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.