IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Górnicy spędzili noc w siedzibie Kompanii Węglowej S.A.

Sala 60 w budynku Kompanii Węglowej S.A ? przedstawiciele strony społecznej oczekują na powrót Prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa z dalekiej Warszawy. Wczoraj w nocy wrócił z Warszawy bez jakiegokolwiek wsparcia i obecności przedstawicieli rządu. Déj? vu do sytuacji z przed ponad 10 lat.  Miejmy nadzieję, iż sytuacja rozstrzygnie się pozytywnie dla pracowników Kompanii Węglowej S.A. My będziemy tu do końca – mówią nasi koledzy, którzy spędzili noc w siedzibie Zarządu Kompani Węglowej S.A.

Sytuacja jest bardzo napięta i wymaga zdecydowanej odpowiedzi i konkretnych działań po stronie rządu Pani Premier Ewy Kopacz do której związkowcy skierowali pismo w dniu 13 listopada 2014r. Treść listu do pobrania poniżej:

ZZ KW – Kopacz

Równocześnie Komitet Protestacyjno-Strajkowy wydał swój komunikat ze względu na sytuację w Kompanii Węglowej – treść do pobrania poniżej:

ZZ KW – Komunikat

Podczas wczorajszych rozmów związki zawodowe usłyszały, że drogą do wyjścia na prostą może być zamknięcie nierentownych kopalń. Prezes Kompanii pytany o ewentualny alternatywny plan ratowania Kompanii i pozyskania środków na pełne wypłaty grudniowych wynagrodzeń powiedział, że jedynym sposobem jest likwidacja kilku kopalń i zwolnienie załóg tych zakładów. Pracownicy Kompanii Węglowej nie poddają się i dążą do utrzymania swoich miejsc pracy i ochrony interesów załogi.
 IMG_4326