Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Protest w obronie branży.

W dzisiejszej manifestacji, która odbyła się o godzinie 10:00 przed budynkiem Sejmu RP w obronie sektora górniczego brali udział przedstawiciele Porozumienia Związków Zawodowych ?KADRA? i Forum Związków Zawodowych. Do zgromadzonych  przemówili przedstawiciele polskich central związkowych, w imieniu FZZ przemawiał Tadeusz Chwałka, a w imieniu PZZ KADRA – Przewodniczący Dariusz Trzcionka oraz Wiceprzewodniczący Bogusław StudenckiManifestacja miała charakter stacjonarny – uczestniczyło w niej około 3000 protestujących związkowców, którzy wsłuchiwali się również w expose premier Ewy Kopacz.

Decyzję o przeprowadzeniu w stolicy manifestacji podjął Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy Górnictwa na Śląsku. Górnicy liczą m.in. na przyspieszenie prac nad ustawami zakładającymi wprowadzenie koncesji na handel węglem oraz wprowadzenie systemu certyfikatów jakościowych w jego obrocie.

Przekazana została również petycja, w treści której zawarto kwestie podnoszone przez przedstawicieli związków zawodowych od wielu miesięcy. Petycja została przekazana na ręce Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego jako gospodarza Sejmu, który zdeklarował się przekazać ww. petycję na ręce premier Ewy Kopacz. Została ona przekazana przez przedstawicieli ZZG, Solidarności, PZZ KADRA i Związku Zawodowego Pracowników Dołowych po wcześniejszym wysłuchaniu expose wygłoszonego w Sejmie.

Treść petycji złożonej na ręce premier Ewy Kopacz przez przedstawicieli Centrali Związkowych, znajduje się poniżej.

[wpdm_file id=7]