Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

Spotkanie Central Związkowych z Zarządem KW S.A

W dniu 2 września 2014 r. odbyło się spotkanie Central Związkowych działających w Kompanii Węglowej z Zarządem KW S.A. Spotkania to, miało być poświęcone omówieniu Programu naprawczego na lata 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli z ramienia związków zawodowych „KADRA” – Bogusław Studencki, Wiceprzewodniczacy PZZ „KADRA”, Mariusz Wakuła – Przewodniczący ZZ „KADRA” KW S.A. i Andrzej Przeliorz – Przewodniczący Kadry przy KWK Jankowice. 

Początek spotkania zdominował jednak temat wydania przez prezesa Tarasa Zarządzenia o zabraniu 50% premii pracownikom administracji do końca roku. Wszystkie związki zawodowe jednym głosem wsparły pismo które posłała Centrala Związku Zawodowego ?KADRA?, w którym zażądała wycofania się decyzji prezesa udowadniając, że jest to niezgodne z prawem pracy. (treść pisma ? tutaj)

Prezes Kompanii Węglowej wstrzymał swoją decyzję do piątku (5 września), chcąc ustalić swoją wiedzę w tym zakresie ze swoim biurem prawnym.

W dalszej części spotkania odbyła się burzliwa dyskusja nad przygotowaną projekcją Programu naprawczego, która trwała do późnych godz. popołudniowych. W związku z szeregiem nieścisłości wcześniej przedstawionego  Programu naprawczego z projekcją przedstawioną przez Zarząd KW S.A., związki zawodowe zażądały przygotowania tekstu jednolitego jak również uwzględnienia prac Zespołów naprawczych powołanych przez Prezesa Kompanii Węglowej w których zasiadali przedstawiciele Central Związkowych.

Po przerwie Prezes Zarządu Mirosław Taras postanowił uwzględnić żądania Central Związkowych, ustalając następne spotkanie na dzień 9 września gdzie w dniu wcześniejszym ma przedstawić tekst jednolity.

Link do materiału źródłowego