«
»
Facebook

Turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego PZZ ?KADRA?

14 września w Wiśle odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Porozumienia Związków Zawodowych ?Kadra?. W turnieju udział wzięło 6 drużyn reprezentujących organizacje Kadry ZG ?Brzeszcze?, KWK ROW Ruch Chwałowice, KWK RUDA Ruch Halemba i Ruch Pokój, KWK ?Piast-Ziemowit? Ruch Ziemowit, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Związek Zawodowy ?Hutnik?.

W części eliminacyjnej drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Zwycięzcami grup zostały drużyny ?Hutnik? i JSW, które o prawo gry w finale rozegrały odpowiednio mecze z drużynami ZG ?Brzeszcze? i KWK ?Chwałowice?. Do finału awansowała drużyna ZG ?Brzeszcze? która po remisie 1 : 1 pokonała Hutnika w rzutach karnych 4 : 3 oraz drużyna JSW po pokonaniu KWK ?Chwałowice? 6 : 0.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ZG ?Brzeszcze?, która w finale pokonała drużynę JSW 4 : 2. Miejsce trzecie zajęła drużyna ?Hutnik? po zwycięstwie 4 : 0 z KWK ?Chwałowice?. W meczu o V miejsce drużyna ?Ziemowita? pokonała ?Halembę i Pokój?       2 : 1.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

• bramkarz ? Jarosław Płonka ZG ?Brzeszcze?
  • strzelec ? Adrian Marek ?Hutnik?
  • zawodnik ? Marcin Mazurek JSW.

Puchary i dyplomy dla drużyn i najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Porozumienia Dariusz Trzcionka w towarzystwie wiceprzewodniczących Bogusława Studenckiego, Krzysztofa Stanisławskiego i Marka Gacki.

Na zakończenie turnieju Dariusz Trzcionka podziękował zawodnikom za udział w turnieju i zaprosił do udziału w kolejnym turnieju w 2020 roku.

Podziękowania dla Tauron Polska Energia S.A. i Polska Grupa Górnicza S.A. za wsparcie w organizacji wydarzenia.