«
»
Facebook

Turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego PZZ „KADRA”

14 września w Wiśle odbył się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra”. W turnieju udział wzięło 6 drużyn reprezentujących organizacje Kadry ZG „Brzeszcze”, KWK ROW Ruch Chwałowice, KWK RUDA Ruch Halemba i Ruch Pokój, KWK „Piast-Ziemowit” Ruch Ziemowit, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Związek Zawodowy „Hutnik”.

W części eliminacyjnej drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Zwycięzcami grup zostały drużyny „Hutnik” i JSW, które o prawo gry w finale rozegrały odpowiednio mecze z drużynami ZG „Brzeszcze” i KWK „Chwałowice”. Do finału awansowała drużyna ZG „Brzeszcze” która po remisie 1 : 1 pokonała Hutnika w rzutach karnych 4 : 3 oraz drużyna JSW po pokonaniu KWK „Chwałowice” 6 : 0.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ZG „Brzeszcze”, która w finale pokonała drużynę JSW 4 : 2. Miejsce trzecie zajęła drużyna „Hutnik” po zwycięstwie 4 : 0 z KWK „Chwałowice”. W meczu o V miejsce drużyna „Ziemowita” pokonała „Halembę i Pokój”       2 : 1.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

• bramkarz – Jarosław Płonka ZG „Brzeszcze”
  • strzelec – Adrian Marek „Hutnik”
  • zawodnik – Marcin Mazurek JSW.

Puchary i dyplomy dla drużyn i najlepszych zawodników wręczył Przewodniczący Porozumienia Dariusz Trzcionka w towarzystwie wiceprzewodniczących Bogusława Studenckiego, Krzysztofa Stanisławskiego i Marka Gacki.

Na zakończenie turnieju Dariusz Trzcionka podziękował zawodnikom za udział w turnieju i zaprosił do udziału w kolejnym turnieju w 2020 roku.

Podziękowania dla Tauron Polska Energia S.A. i Polska Grupa Górnicza S.A. za wsparcie w organizacji wydarzenia.