IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy – Sejm RP

28 kwietnia 2015 r. o godz. 10.30 w Sali Kolumnowej w Sejmie odbyła się Uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy pod patronatem marszałka Sejmu. Na wspomnianą wyżej sesję stawiła się cała delegacja PZZ KADRA w liczbie 16 osób wraz z Przewodniczącym Dariuszem Trzcionką, oraz Wiceprzewodniczącymi PZZ KADRA – Bogusławem Studenckim, Krzysztofem Stefankiem oraz Markiem Gacką. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych oraz ustanowionego przez Sejm w 2003 r. Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Posiedzenie objął honorowym patronatem marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Przed uroczystą sesją członkowie ROP zebrali się o godz. 9.30 w sali 106 w Sejmie, aby przyjąć stanowisko w sprawie realizacji III etapu programu wieloletniego ?Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy? w 2014 r. Kwestię tę zasiadający w Radzie parlamentarzyści, przedstawiciele rządu, związków zawodowych, pracodawców i organizacji zajmujących się ochroną pracy omawiali na posiedzeniu 24 marca br.

Zgodnie z danymi Państwowej Inspekcji Pracy, w 2014 r. kontrolerzy zbadali okoliczności i przyczyny 2002 wypadków przy pracy, w których poszkodowanych zostało 2349 osób, w tym 267 zginęło, a 768 doznało ciężkich obrażeń ciała. Według statystyk PIP najwięcej wypadków odnotowano w branżach tzw. wysokiego ryzyka, tj.: przetwórstwa przemysłowego (721 wypadków), budownictwa (534), transportu (114) oraz górnictwa (54).

Lista przedstawicieli PZZ KADRA uczestniczących na uroczystej Sesji Ochrony Pracy:

 1. Dariusz Trzcionka
 2. Bogusław Studencki
 3. Krzysztof Stefanek
 4. Marek Gacka
 5. Krzysztof Stanisławski
 6. Tomasz Szpyrka
 7. Grzegorz Pytel
 8. Bogusław Konieczny
 9. Mariusz Wakuła
 10. Grzegorz Zmuda
 11. Jacek Zając
 12. Jan Palik
 13. Wiesław Staroń
 14. Andrzej Józefczyk
 15. Marek Filiński
 16. Dariusz Kolorz