Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

WYBRANO NOWE WŁADZE FZZ

Nasz związkowy kolega TADEUSZ CHWAŁKA pozostaje na stanowisku Przewodniczącego FZZ.DARIUSZ TRZCIONKA został wybrany nowym Wiceprzewodniczącym Forum Związków Zawodowych.

Kongres kontynuuje swoje obrady w celu podsumowania ubiegłej kadencji władz, oceny 4 letniej działalności a zebrani delegaci przyjmą również nową Deklarację Programową. Pełna informacja z prac kongresu na stronie FZZ – link. 

 

Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka mówił na spotkaniu z dziennikami, że kierowana przez niego centrala związkowa, jak nigdy wcześniej aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Tylko w lipcu zeszłego roku w radiu i telewizji na temat centrali pojawiło się aż 930 materiałów. Eksperci FZZ wzięli udział w większości debat publicznych, opiniowali ustawy, proponowali własne rozwiązania, a także sami współtworzyli rozwiązania prawne. Podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat FZZ wzięło udział w ponad 200 posiedzeniach sejmowych i senackich komisji oraz podkomisji. Zapewnił, że chce kontynuować tę strategię, bo FZZ staje się istotnym ciałem społecznym, które nie tylko patrzy na ręce rządu, ale coraz częściej wywiera realny wpływ na politykę rządu. Materiał filmowy:https://www.youtube.com/watch?v=P2rG97YZmc0 Przewodniczący Tadeusz Chwałka deklarował, że będzie kontynuował dotychczasową politykę. Zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by rozszerzyć bazę ekspercką, nawiązać współpracę z ośrodkami naukowymi, wzmocnić pozycję FZZ.  Dodatkowo zadeklarował, że będzie dalej angażował się w wypracowanie rozwiązań prawnych dotyczących dialogu społecznego.Goszczący na IV Kongresie Sprawozdawczo-Wyborczym Forum Związków Zawodowych minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział ?Jesteście pragmatyczni, wszechstronni zarówno w działaniu i jak i w debacie publicznej. Całościowo przedstawiacie swoje propozycje i uwagi w różnych sprawach. Choć nie zawsze się zgadzamy, to istotne jest, by wasz głos związkowy był słyszalny”.

Minister przypomniał, że FZZ – razem z pozostałymi dwiema centralami związkowymi; prowadzi autonomiczny dialog z pracodawcami, przygotowuje nowe rozwiązania dotyczące funkcjonowania Trójstronnej Komisji. ?Naszym wspólnym celem jest powrót do dialogu na mocy rozwiązań ustawowych. (…), ale nie da się tworzyć dialogu bez silnych organizacji związkowych i pracodawców” – mówił minister.

Delegaci PZZ „KADRA” i z innych organizacji związków zawodowych nadal prowadzą prace. Informacje o dalszych wynikach prac Kongresu będziemy aktualizować.

Źródło: www.fzz.org.pl