Zachęcamy do skorzysta…

Zachęcamy do skorzystania…

Protest pracowników se…

PZZ "KADRA" wzięło udział…

III Kongres industriAl…

III Kongres industriAll E…

Umowa społeczna podpis…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Huta Częstochowa ma no…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Rozmowy Kraju Libereck…

Z inicjatywy czeskiego i …

Protesty na Dolnym Ślą…

Pracownicy i mieszkańcy B…

Stanowisko przeciw pos…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Związkowe spotkanie koordynacyjne w grupie GFG Alliance (Liberty)

IndustriAll Global wraz z industriAll Europe były organizatorami związkowego spotkania koordynacyjnego w grupie GFG Alliance, w skład której wchodzi Liberty Steel Group. GFG Alliance zatrudnia około 35 000 osób w 30 krajach. Spotkanie zostało poświęcone wpływowi na pracowników grupy ostatnich wydarzeń związanych z upadłością grupy finansowej Greensill. Spotkanie otworzyli Kemal Özkan z IndustriALL Global wraz Judith Kirton‐Darling z industriAll Europe. W globalnym spotkaniu związkowym uczestniczyło ponad 70 związkowców, w tym przedstawiciele PZZ „KADRA” – Mariusz Ciupiński i Grzegorz Trefon.

W czasie spotkania omówiono sytuację grupy i wpływ ostatnich wydarzeń na pracowników w krajach europejskich i poza Europą (USA i Australia). Na spotkaniu została zainicjowana dyskusja po przedstawieniu opinii przez Ana Martinez z firmy Syndex, w związku z wyzwaniami jakie stoją przed Grupą. Związki zawodowe uważnie monitorują bieżącą sytuację firm należących do GFG Alliance.

Liberty Steel Group zdecydowała się przejąć majątek Huty Częstochowa w Polsce. Spółka wniosła wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej i po wygranym przez nią w styczniu 2021 r. przetargu organizowanym przez syndyka postanowieniem sądu została zobowiązana zakupić Hutę za łączną kwotę 190 mln zł. Liberty Steel zainwestowała w Częstochowie w styczniu 2021 r. znaczne środki finansowe służące wznowieniu działalności produkcyjnej. W hucie korzystając z wsadu pochodzącego z Liberty Ostrava w Czechach uruchomiono produkcję, ratując instalacje przed zamrożeniem w czasie silnych ataków mrozu, które mogły spowodować całkowitą degradację przedsiębiorstwa. Jak podaje Liberty Steel – linkbył to znaczący krok w rewitalizacji zakładu w Częstochowie. Z powodu zawirowań z obawą oczekujemy na zakończenie całego procesu.

Mariusz Ciupiński, Grzegorz Trefon