Koalicja na rzecz spra…

Koalicja europejskich zwi…

Życzenia barbórkowe

Koleżanki i koledzy! Z o…

Zespół regionalny ds. …

Grzegorz Pytel - członek …

Spotkanie z Panią Mini…

Przedstawiciele polskich …

Sprawiedliwa transform…

PZZ "KADRA" uczestniczy w…

KADRA KWB Turów uczest…

Związek Zawodowy "KADRA" …

Pismo do Ministerstwa …

PZZ "KADRA" skierowało pi…

Europejski przemysł wy…

IndustriAll Europe zoorga…

«
»
Facebook

Związkowe spotkanie koordynacyjne w grupie GFG Alliance (Liberty)

IndustriAll Global wraz z industriAll Europe były organizatorami związkowego spotkania koordynacyjnego w grupie GFG Alliance, w skład której wchodzi Liberty Steel Group. GFG Alliance zatrudnia około 35 000 osób w 30 krajach. Spotkanie zostało poświęcone wpływowi na pracowników grupy ostatnich wydarzeń związanych z upadłością grupy finansowej Greensill. Spotkanie otworzyli Kemal Özkan z IndustriALL Global wraz Judith Kirton‐Darling z industriAll Europe. W globalnym spotkaniu związkowym uczestniczyło ponad 70 związkowców, w tym przedstawiciele PZZ „KADRA” – Mariusz Ciupiński i Grzegorz Trefon.

W czasie spotkania omówiono sytuację grupy i wpływ ostatnich wydarzeń na pracowników w krajach europejskich i poza Europą (USA i Australia). Na spotkaniu została zainicjowana dyskusja po przedstawieniu opinii przez Ana Martinez z firmy Syndex, w związku z wyzwaniami jakie stoją przed Grupą. Związki zawodowe uważnie monitorują bieżącą sytuację firm należących do GFG Alliance.

Liberty Steel Group zdecydowała się przejąć majątek Huty Częstochowa w Polsce. Spółka wniosła wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej i po wygranym przez nią w styczniu 2021 r. przetargu organizowanym przez syndyka postanowieniem sądu została zobowiązana zakupić Hutę za łączną kwotę 190 mln zł. Liberty Steel zainwestowała w Częstochowie w styczniu 2021 r. znaczne środki finansowe służące wznowieniu działalności produkcyjnej. W hucie korzystając z wsadu pochodzącego z Liberty Ostrava w Czechach uruchomiono produkcję, ratując instalacje przed zamrożeniem w czasie silnych ataków mrozu, które mogły spowodować całkowitą degradację przedsiębiorstwa. Jak podaje Liberty Steel – linkbył to znaczący krok w rewitalizacji zakładu w Częstochowie. Z powodu zawirowań z obawą oczekujemy na zakończenie całego procesu.

Mariusz Ciupiński, Grzegorz Trefon