Zespoł Trójstronny ds.…

5 czerwca odbyło się Posi…

IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

«
»
Facebook

Związkowe spotkanie koordynacyjne w grupie GFG Alliance (Liberty)

IndustriAll Global wraz z industriAll Europe były organizatorami związkowego spotkania koordynacyjnego w grupie GFG Alliance, w skład której wchodzi Liberty Steel Group. GFG Alliance zatrudnia około 35 000 osób w 30 krajach. Spotkanie zostało poświęcone wpływowi na pracowników grupy ostatnich wydarzeń związanych z upadłością grupy finansowej Greensill. Spotkanie otworzyli Kemal Özkan z IndustriALL Global wraz Judith Kirton?Darling z industriAll Europe. W globalnym spotkaniu związkowym uczestniczyło ponad 70 związkowców, w tym przedstawiciele PZZ ?KADRA? ? Mariusz Ciupiński i Grzegorz Trefon.

W czasie spotkania omówiono sytuację grupy i wpływ ostatnich wydarzeń na pracowników w krajach europejskich i poza Europą (USA i Australia). Na spotkaniu została zainicjowana dyskusja po przedstawieniu opinii przez Ana Martinez z firmy Syndex, w związku z wyzwaniami jakie stoją przed Grupą. Związki zawodowe uważnie monitorują bieżącą sytuację firm należących do GFG Alliance.

Liberty Steel Group zdecydowała się przejąć majątek Huty Częstochowa w Polsce. Spółka wniosła wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej i po wygranym przez nią w styczniu 2021 r. przetargu organizowanym przez syndyka postanowieniem sądu została zobowiązana zakupić Hutę za łączną kwotę 190 mln zł. Liberty Steel zainwestowała w Częstochowie w styczniu 2021 r. znaczne środki finansowe służące wznowieniu działalności produkcyjnej. W hucie korzystając z wsadu pochodzącego z Liberty Ostrava w Czechach uruchomiono produkcję, ratując instalacje przed zamrożeniem w czasie silnych ataków mrozu, które mogły spowodować całkowitą degradację przedsiębiorstwa. Jak podaje Liberty Steel ? link ? był to znaczący krok w rewitalizacji zakładu w Częstochowie. Z powodu zawirowań z obawą oczekujemy na zakończenie całego procesu.

Mariusz Ciupiński, Grzegorz Trefon