IX ZJAZD KRAJOWY PZZ "…

Dariusz Trzcionka został …

Dyrektywa o wynagrodze…

Porozumienie Związków Zaw…

AKADEMIA XXXV-LECIA

Dariusz Trzcionka - Przew…

Rada Krajowa PZZ "KADR…

W dniu 10 kwietnia 2024 r…

Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

«
»
Facebook

Komunikat MKPS po rozmowach z delegacją rządową z dnia 11.01.2015 r.

Komunikat Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego po rozmowach z delegacją rządową z dnia 11 stycznia 2015 r. 

W załączeniu prezentujemy treść komunikatu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego wypracowanego po rozmowach z delegacją rządową z dnia 11 stycznia 2015 r. Rozmowy prowadzone w Katowicach jednoznacznie wykazały, iż plan restrukturyzacyjny dla Kompanii Węglowej S.A. jest programem tylko i wyłącznie politycznym. Autorzy programu nie uwzględnili ludzi pracujących w kopalniach oraz dobra ekonomiczno-gospodarczego dla regionu śląskiego. Nie możemy zatem mówić o planie naprawczym dla Kompanii Węglowej, a o planie politycznym dla tej spółki i regionu.

To była masakra! – tak skomentował rozmowy z rządem prowadzone w niedzielę 11 stycznia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Dariusz Trzcionka, przewodniczący PZZ KADRA.

– Przez długi czas dyskusja była spokojna i wyważona. Mieliśmy analizować sytuację każdej z kopalń po kolei. Rozmawialiśmy o kopalni Brzeszcze. Prezes Kompanii Węglowej przyznał, że wprowadzany w niej program restrukturyzacji przynosi efekty, ale Kompanii nie stać, aby nadal wspomagać ten zakład. Potem komuś chyba puściły nerwy. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z taką sytuacją, żeby strona rządowa obrzucała nas inwektywami. Jesteśmy oburzeni tą sytuacją. Nie potraktowano nas poważnie – W związku z powyższym, wznowione w niedzielę rozmowy dotyczące planu naprawczego dla Kompanii Węglowej po dwóch godzinach zostały zerwane. Przedstawiciele PZZ KADRA – Przewodniczący Dariusz Trzcionka oraz Wiceprzewodniczący Bogusław Studencki, uczestniczący w rozmowach, wraz z innymi przedstawicielami tworzącymi Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy opuścili salę obrad. Poniższy Komunikat jest zatem efektem przebiegu dzisiejszych obrad w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy podtrzymuje deklarację gotowości do wznowienia rozmów o każdej porze dnia i nocy, pod warunkiem, iż na czele prowadzącej rozmowy delegacji rządowej stanie Pani Premier Ewa Kopacz.

kb