Marszałek Sejmu powoła…

Dariusz Trzcionka - Przew…

Spotkanie z Europosłem…

Joanna Kwiecień - Przewod…

Badania w projekcie DU…

Porozumienie Związków Zaw…

Europa potrzebuje STAL…

Porozumienie Związków Zaw…

Protest hutników w Ost…

Mariusz Ciupiński - Przew…

Nowi członkowie Śląski…

W Okręgowym Inspektoracie…

«
»
Facebook

ZZIT Lotos kontynuuje protest w Lotos Kolej

W dniu 16 lutego 2017 roku rozpoczął się protest przed siedzibą Lotos Kolej w Gdańsku. Około 300 pracowników sprzeciwia się zwolnieniu jednego z dyrektorów tej spółki, wchodzącej w skład Grupy LOTOS. Jest to najbardziej kreatywny zarządzający chyba w całej Grupie Kapitałowej – uważają związkowcy. Związki zawodowe od początku zmian władz, czyli od kwietnia 2016 roku zwracały się o zachowanie ciągłości w wykorzystaniu doświadczenia kadry.

To już piąta spółka zależna gdzie usuwani są pracownicy z wieloletnim stażem, którzy dochodzili do stanowisk żmudną ścieżką kariery. Broniony przez załogę Dyrektor rozpoczynał pracę, gdy zakład Kolejowy zatrudniał około 100 osób, a obecnie zatrudnia dużo więcej niż Grupa Lotos S.A.

Lotos Kolej to spółka córka wielkiego koncernu Lotos SA. Spółka z roku na rok rozwijała się zwiększając swoje przychody i zatrudnienie. Zaczynając działalność w Spółce było 76 osób i sześć lokomotyw. Dzisiaj firma posiada 110 lokomotyw (w tym 50 procent nowych), a pracę ma około 1200 osób.

Zaniepokojone sytuacją w Spółce związki zawodowe zapowiadają, że będą kontynuować swój protest. Wśród wspierających protest są przedstawiciele związków zawodowych Grupy Lotos: Kazimierz Trębacz z MZZ PRC, Grzegorz Szade z ZZIT GL, Jacek Markowski z MZZ OP.

Więcej informacji na stronie naszej organizacji:

http://www.zzit.pl/lotos-kolej-niespokojna-ale-spontaniczna/

http://www.zzit.pl/protestu-dzien-drugi/