Stanowisko Prezydium F…

Prezydium Forum Związków …

Praca biura zawieszona…

Do dnia 17 kwietnia 2020 …

Tarcza Antykryzysowa -…

Forum Związków Zawodo…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że został pr…

Praca biura zawieszona…

Informujemy, że została z…

Uwagi do Europejski Zi…

Porozumienie Związków Zaw…

Województwo Śląskie ma…

W konferencji pt. W kieru…

«
»
Facebook

25-lecie MZZ KADRA Huty Częstochowa

Międzyzakładowy Związek Zawodowy „KADRA” Huty Częstochowa świętował 25-lecie działalności podczas Uroczystej Gali w piątek, 21 września 2018 roku. Hasłem przewodnim było „Zacieranie różnic wiekowych poprzez skracanie dystansu międzypokoleniowego”.

Dziękuję, że troszczycie się o prawa pracownicze – powiedział do uczestników jubileuszowych obchodów prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który był gościem spotkania w restauracji „Złote Arkady”. Przewodniczącemu MZZ „KADRA” Mariuszowi Ciupińskiemu przekazał pamiątkowy grawerton z gratulacjami i życzeniami dla Związku.

Dzieje Związku „KADRA” w częstochowskiej Hucie zaczęły się w 1993 r., kiedy zawiązał się komitet założycielski w składzie: Maciej Blachnicki, Sławomir Kaleta, Władysław Komenda, Stanisław Kwiatkowski, Jan Lis, Mariusz Sorkowski, Bogdan Skowron, Bogusław Staszczyk, Krzysztof Wierzbicki, Bogdan Witkowski. Pierwszym przewodniczącym został Bogdan Skowron, którego po latach zastąpił Krzysztof Wójcik, a od 2017 r. Związkiem kieruje Mariusz Ciupiński. Historię przybliżył film z wypowiedziami byłych i obecnych działaczy, zaprezentowany podczas jubileuszu.KADRA świętowała ćwierćwiecze w gronie swoich członków z ISD Huty Częstochowa, Koksowni Częstochowa Nowa i Elsenu oraz przedstawicieli Koła Seniorów. Kierownictwo Huty reprezentowali doradca prezesa ISD Polska Wacław Korczak i doradca Zarządu Huty Jacek Kasprzyk, a Koksownię jej nowy prezes Marek Serafin. Wśród zaproszonych gości byli też przedstawiciele Hut w czeskim Trzyńcu i Arcelor Mittal Poland oraz wiceprzewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” Bogusław Studencki, który byłym przewodniczącym częstochowskiej organizacji Bogdanowi Skowronowi i Krzysztofowi Wójcikowi wręczył honorowe kordziki. Grono zasłużonych działaczy otrzymało związkowe medale i dyplomy z podziękowaniami.

Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek i zabawę. Poprowadził ją w stylu śląskiej biesiady Grzegorz Stasiak, znany z telewizyjnego programu „Nauka Jazdy”, a przygrywał zespół „Bez nazwy”. Były konkursy z nagrodami (m.in. z wiedzy o Związku „KADRA”, Hucie Częstochowa oraz o  mieście Częstochowa), wiele żartów i tańce. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, który był na tyle duży, że wystarczyło go dla wszystkich 130 uczestników związkowych obchodów.