Posiedzenie Zarządu Gł…

Członkowie Zarządu Główne…

Rokowania w Polskiej G…

W związku z rokowaniami s…

Agenda 2030 - związki …

Międzyzwiązkowy Zespół ds…

Zarząd Główny PZZ „KAD…

Przewodniczący Dariusz Tr…

Stanowisko górniczych …

W odpowiedzi na akcje prz…

1% podatku dla podopie…

Porozumienie Związków Zaw…

Spotkanie członków EKE…

W Śląskim Urzędzie Marsza…

Prace Branży Energetyk…

W dniu 3 stycznia 2018 ro…

«
»
Facebook

ZZ KADRA Opel Polska podpisał porozumienie płacowe z pracodawcą

Krzysztof Serzysko – Przewodniczący ZZ „KADRA” Pracowników Opel Polska podpisał w dniu 21 grudnia 2016r. porozumienie płacowe na lata 2017-2020 wraz z przedstawicielami innych związków zawodowych – NSZZ „Solidarność” i Sierpień 80 – działających w firmie General Motors Manufacturing Poland. Dzięki wywalczonemu porozumieniu pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają wyższe wynagrodzenia.

Jak informuje Przewodniczący KADRY dzięki Porozumieniu pracownicy produkcyjni będą mieć zapewniony wzrost wynagrodzenia zasadniczego w ciągu najbliższych lat. W 2017 roku płace zasadnicze pracowników GMMP wzrosną o 4,2 %. W 2017, 2019 i 2020 roku zapewnione zostały jednorazowe bonusy w wysokości 1000 zł, z czego za ten rok będzie on wypłacony wraz z wypłatą za miesiąc marzec 2017.

W 2018 roku zapewniona została podwyższa kwoty bazowej każdego pracownika o kwotę 350 zł brutto, natomiast w latach 2019-2020 wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie o 4,5%.

Dokument porozumienia w ocenie związków zawodowych jest korzystny z uwagi na precyzyjne określenia terminów i wartości wzrostu płac, a na planowanych podwyżkach wynagrodzeń w największym stopniu skorzystają pracownicy niżej zarabiający. Ponadto nowe porozumienie zakłada zmiany w określaniu czasu trwania płatnych przerw – porozumienie dotyczące wprowadzenia dodatkowych 5 minut płatnej przerwy w pracy. Dotychczas pracownicy Opla mieli dwie przerwy w ciągu dnia pracy trwające 12 i 18 minut. Od teraz przerwy będą trzy – dwie po 10 minut i jedna 15-minutowa.

General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników. Gliwicka fabryka produkuje obecnie Opla Astrę V hatchback, Astrę IV sedan, Astrę GTC oraz kabriolety Cascada. W ubiegłym roku z taśm produkcyjnych w Gliwicach zjechało ponad 200 tys. samochodów.

GT

Wspólny komunikat związków zawodowych i dyrekcji zakładu – po pobrania.

Informacje o działalności Kadry w zakładach Opel – link